جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • شورای گفتگو باید درک مشترک از مسائل را نهادینه کند

   شورای گفتگو باید درک مشترک از مسائل را نهادینه کند

   شورای گفتگو باید درک مشترک از مسائل را نهادینه کند

   استاندار قزوین گفت: شورای گفتگو باید بتواند هنرمندانه با ایجاد فهم و ادبیات مشترک بین دولت و بخش خصوصی به رونق کسب و کار و فعال شدن اقتصاد استان کمک کند.

   به گزارش  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ،  به نقل از مهر، اولین سالگرد تاسیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین ظهر شنبه با حضور حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، مرتضی روزبه استاندار، حجت الاسلام محمد حسن باریک بین امام جمعه موقت قزوین، حجت الاسلام ار باب رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، حجت الاسلام صادقی دادستان عومی وانقلاب قزوین، داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، سید محمد علی قاسمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیران دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی استان در سالن تربیت معلم شهید رجایی قزوین برگزار شد.

   مرتضی روزبه در این جلسه گفت: شورای گفتگو در استان در یک سال اخیر بسیار موفق عمل کرده و وقتی برای یک جلسه ساعتها وقت گذاشته و با بررسی کارشناسی ضمن آسیب شتاسی راهکارهای اجرایی ارائه کرده بیانگر موفقیت آن است.

   استاندار قزوین افزود: هنر شورای گفتگو باید این باشد که بتواند بخش خصوصی و دولتی را به یک درک و فهم مشترک برساند و جلوی تقابل را بگیرد و تعامل را جایگزین آن کند.

   وی بیان کرد: اگر بخواهیم جزیره ای عمل کنیم به نتیجه نخواهیم رسید و موفقیت ها ابتر می ماند لذا همه مسئولان امور مالیاتی، صنعت، گمرک، فعالان اقتصادی و مسئولان ذیربط دولتی و بانکها باید تعامل را مد نظر قرار دهند و هیچکس حق تقابل ندارد. 

   روزبه یادآورشد: اگر فعالان اقتصادی بدهی خود را پرداخت نکنند، دولت در امور سخت گیری کند و تسهیلات به سختی داده شود و کارهای صادرات و واردات و امور تولید با زمان و هزینه زیاد صورت گیرد هیچ انگیزه ای در بخش خصوصی نمی ماند لذا همه باید با فهم مشترک خود را موظف بدانیم کارها با سهولت و روانی انجام شود.

   ۲۷۰ جلسه در استانداری تشکیل می شود

   وی با انتقاد از تشکیل جلسات متعدد در استانداری گفت: حدود ۲۷۰ جلسه در استانداری تشکیل می شود که نمی دانیم خروجی آن چه میزان است لذا باید این کار اصلاح شود و کار را به گونه ای جلو ببریم که نتیجه کار عینی و مشهود باشد.

   استاندار قزوین یادآورشد: شورای گفتگوی نمونه بارزی از تعامل منطقی و اعتماد متقابل بین دولت و بخش خصوصی است که جا دارد از همه فعالان شورا بویژه ریاست آن در استان تشکر کنیم.

   روزبه اظهارداشت: در دوره جدید فعالیت شورا باید با رفع مشکلات و نواقص و آسیب های گذشته روند کار شتاب بیشتری گیرد تا فعالان اقتصادی این شورا را محلی برای طرح مشکلات و حل آن بدانند و مشارکت جدی در امور داشته باشند.     

   در این مراسم از سوی رئیس اتاق بازرگانی ایران لوح یادبودی به پاس حمایت و خدمات مرتضی روزبه از شکل گیری شورای گفتگو به استاندار قزوین اهداء شد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,188,997
تعداد بازدید امروز : 558
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01