جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • استان قزوین با بیش از سه هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطبهای اقصادی کشور محسوب می شود

   مهندس پرزحمت:

   استان قزوین با بیش از سه هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطبهای اقصادی کشور محسوب می شود

   استان قزوین با بیش از سه هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطبهای اقصادی کشور محسوب می شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در جلسه با هیئت تجاری اتریش و فعالان اقتصادی قزوین گفت : استان قزوین با وجود بیش از 3 هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور محسوب می شود .

   "به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین" مهندس علی پرزحمت روز چهار شنبه در نشست با هیات تجاری کشور اتریش و فعالان اقتصادی استان قزوین که در محل سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد گفت : استان قزوین با بیش از 3 هزار واحد صنعتی و معدنی و دارا بودن پتانسیل های بسیار   قوی در حوزه صنعت یکی از استانهای مهم و تاثیر گذار دراقتصاد کشور می باشد .
   وی همچنین اظهارداشت: استقرار واحد صنعتی  شاخص در استان جایگاه خاصی به این منطقه داده و این استان در تولید کالاهایی در زمینه های شیشه، خودرو، مواد شوینده، در سطح کشور شناخته شده و دارای جایگاه بسیار خوبی است .
   وی با اشاره به توانمندی های استان قزوین در حوزه های مختلف افزود: ماشین سازی ، تولید انواع شوینده ها ، شیشه معمولی و شیشه های دارویی  ، فولاد ، مواد غذایی ،  کاشی و سرامیکو .. عمده فعالیت صنعتی در این استان می باشد .
   وی گفت: وجود معادن سیلیس، آلومینیوم، مس، سرب و روی آلومینیوم و سنگ های تزئینی  دراین استان موقعیت اقتصادی استان را بالا برده و این ظرفیت می تواند برای سرمایه گذاران خارجی نیز جذاب باشد.
   پرزحمت تصریح کرد: بیش از ۳۰ کارخانه در استان قزوین با ۵۰ درصد سرمایه گذاری خارجی فعال شده و امیدواریم هیئت تجاری اتریش نیز پس از بررسی ظرفیت های استان قزوین برای سرمایه گذاری مشترک و توسعه مناسبات بازرگانی اقدام کند.
   این هیات تجاری و اقتصادی به همراه  خانم گابریله یوئن، کاردار موقت سفارت اتریش در ایران و  شش نفر از  فعالان اقتصادی کشور اتریش به استان قزوین سفر کرده بود که در  پنج گروه تخصصی برای توسعه روابط در زمینه های گردشگری، صنعت، کشاورزی و پسماند و مدیریت شهری ،  به صورت رودر رو با فعالان اقتصادی استان گفتگو کردند.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,188,937
تعداد بازدید امروز : 498
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01