جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • دید فرهنگی خوبی نسبت به تولیدات داخلی نداریم و باید این تفکر در جامعه پایه گذاری شود

   دکتر نوابی در بازدید از واحدهای صنعتی قزوین گفت:

   دید فرهنگی خوبی نسبت به تولیدات داخلی نداریم و باید این تفکر در جامعه پایه گذاری شود

   دید فرهنگی خوبی نسبت به تولیدات داخلی نداریم و باید این تفکر در جامعه پایه گذاری شود

   دکتر نوابی طی بازدید از 2 واحد صنعتی در قزوین گفت: تولیدات بسیار خوبی داریم اما دید فرهنگی خوبی نسبت به تولیدات داخلی نداریم و باید این تفکر در جامعه پایه گذاری شود که الزاما هر کالای خارجی کالای با کیفیتی نیست.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین ، دکتر نوابی معاون محترم وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان به همراه مهندس پرزحمت در بازدید از 2 واحد صنعتی، لوازم خانگی پارس تولید کننده انواع یخچال،فریز،ماشین لباسشوئی و ..و شرکت طلاچین تولید کننده چیپس وخلال سیب زمینی در استان قزوین گفت: تولیدات بسیار خوبی داریم اما دید فرهنگی خوبی نسبت به تولیدات داخلی نداریم و باید این تفکر در جامعه پایه گذاری شود که الزاما هر کالای خارجی کالای با کیفیتی نیست.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: کیفی سازی تولید از راههای حمایت از کالای ایرانی و حقوق مصرف کننده است اما هنوز گاهی تولیداتی داریم که در بسته بندی و مرغوبیت آن تردید هست و برای نمونه هنوز نمی توانیم یک سس را باز کنیم و یا خوردن یک آب میوه سخت است که این وضعیت باید اصلاح شود.

   وی اظهارداشت: البته کالاهای بسیاری هم داریم که از مشابه خارجی بهتر است اما هنوز آنها را معرفی نکرده ایم و مردم آن را نمی شناسند که باید در شبکه های اجتماعی و شبکه ایران کالا نسبت به معرفی توانمندی ها اقدام کنیم.

   دکتر نوابی اضافه کرد: مسئولان باید بین سرمایه گذار و سرمایه دار فرق قائل شوند و بدانند کسی که سرمایه اش را در زمین میخ کرده و به اشتغال و تولید و رونق اقتصاد کشور کمک کرده نگاه دیگری داشته باشند و آن را تکریم کنند.

   وی بیان کرد: چرا فکر می کنیم یک تولیدکننده نباید سود ببرد و درآمد خوبی داشته باشد و گاهی عنوان سودجو بکار می بریم در حالی که باید کمک کنیم این افراد بیشتر شوند تا اشتغال کشور شکوفا شود.

   مهندس پرزحمت در حاشیه این بازدید گفت: سال گذشته با ارائه هشت هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات بهین یاب به یک هزار و 7 واحدی تولیدی در بخش صنعت و کشاورزی، رتبه پنجم کشوری نیز به استان قزوین تخصیص یافت.

   مهندس پرزحمت اظهار کرد: امسال با تاکید استاندار، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی و تکمیل طرح های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم همانند سال گذشته با همکاری دستگاه ها ذیربط موفق عمل کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,088,208
تعداد بازدید امروز : 1,531
آخرین به روزرسانی : 12:33  1397/12/28