جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • بسته های مختلفی برای حل مشکلات صنایع کشور در حال طراحی است

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در قزوین :

   بسته های مختلفی برای حل مشکلات صنایع کشور در حال طراحی است

   بسته های مختلفی برای حل مشکلات صنایع کشور در حال طراحی است

   معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بسته های مختلفی برای حل مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی کشور در حال طراحی است که امیدواریم با همکاری صنعتگران نتیجه بخش باشد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین، مهندس صالحی نیا روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات صنایع شهرستان تاکستان افزود: امروزه واحدهای تولیدی و صنایع کشور به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد کشور وضعیت خوبی ندارند و باید در این فضا به بهترین نحو برای تصمیم گیری اقدام کرد.

   وی اظهار داشت: سال گذشته واحدهای تولیدی مساله هجوم واردات و حمایت نشدن برای افزایش صادرات را مطرح می کردند ولی امسال به دلیل شرایط پیش آمده همه واحدهای تولیدی متفق القول نحوه تهیه منابع اولیه و رسیدن به صادرات هدف گذاری شده را طرح می کنند.

   این مسئول با اشاره به مشکل تامین مواد اولیه برای بخشی از صنایع داخلی، از این موضوع به عنوان یکی از بزرگترین معضلات صنعت کشور یاد کرد و گفت: به دلیل شرایط اقتصادی و محدودیت های بین المللی برخی از مراجع تصمیم گیری در برنامه ریزی قبلی دچار تشتت شدند و امیدواریم هم اکنون با تصمیم گیری مناسب با این شرایط برای حل این مشکل اقدام شود.

   وی با اشاره به نوسانات قیمت ارز و مشکلات واردکنندگان مواد اولیه نیز گفت: واردکنندگانی که هم اکنون قطعات و مواد اولیه در گمرک دارند مشمول پرداخت ما به التفاوت اختلاف ارز نیستند و می توانند با نرخ قبلی کالاهای خود را ترخیص کنند و اگر مشکلی در این زمینه باشد هماهنگی بیشتر در صورت لزوم صورت خواهد گرفت.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بسیاری از واحدهای تولیدی با دستگاه های اجرایی از قبیل بانک ها، تامین اجتماعی، امور مالیاتی و مشکلاتی را دارند به همین خاطر کارگروه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها همچنان به ریاست استانداران با اختیارات تام برای حل این مشکلات تشکیل می شوند.

   وی افزود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها می توانند مشکلات واحدهای بسیار حاد بحرانی را به کارگروه کشوری ارسال کنند تا با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه وبودجه طرح های ضربتی برای حل مشکل آنها در نظر گرفته شود.

   شهرستان تاکستان با مرکزیت شهری به همین نام در غرب استان قزوین قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,187,737
تعداد بازدید امروز : 1,274
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01