جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در قزوین گفت:

   شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

   شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در قزوین گفت: تغییرات ارزی و شرایط اقتصادی کنونی فرصت خوبی است تا برندهای تولیدی ایران بیشتر مورد حمایت و توجه قرار گیرند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین، مهندس صالحی نیا روز دوشنبه در بازدید از کارخانه لوازم خانگی پارس واقع در شهر صنعتی البرز قزوین که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ مجلس ،مهندس زرآبادی " نماینده محترم مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی" ، مهندس پرزحمت "رئیس سازمان صمت" برگزار شد افزود: وضعیت اقتصادی کنونی موجب شده است تا جلوی واردات کالاهای خارجی گرفته شده و واردات غیر رسمی نیز به دلیل بالا رفتن نرخ ارز و شرایط مخاطره آمیز بیش از بیش کم انگیزه شوند.

   مهندس صالحی نیا ادامه داد: این شرایط بهترین فرصت است تا واحدهای تولیدی داخلی با ظرفیت بیشتر به تولید ادامه داده و به شکل پررنگ تری محصولات خود را در بازار عرضه کنند.

   وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به تبع سیاست های اقتصاد مقاومتی و هیات دولت حتما حمایت های لازم را از برندهای داخلی تولید محصولات خواهد داشت و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تامین مواد اولیه و مدیریت بازار ارز سیاست ما است، گفت: تلاش می کنیم مواد اولیه و ملزومات را به مقدار کافی طبق سیاست های دولت تامین کنیم تا با افزایش ظرفیت تولید کارخانجات و ارتقای کیفی محصولات سطح دسترسی مشتریان به کالاهای داخلی را مضاعف سازیم.

   این مسئول ادامه داد: برای حل مشکل واحدهای تولیدی در بخش ارزی نیز بازار ثانویه پیش بینی شده است تا واحدهای تولیدی با مشکلات کمتری در بخش تامین مواد اولیه یا ترخیص کالاهای خود از گمرک مواجه باشند.

   مهندس صالحی نیا ادامه داد: در 6 ماه دوم سال حتما برای تامین و تدارک مواد اولیه برای واحدهای تولیدی با جدیت بیشتری اقدام خواهیم کرد و امیدواریم با تخصیص سطح بالاتری از میزان تسهیلات برای رفع مشکل کمبود نقدینگی این واحدها نیز اقدام کنیم.

   معاون وزیر صنعت با اشاره به مشکل واحد تولیدی لوازم خانگی پارس قزوین در زمینه تامین مواد اولیه و قطعاتی مانند کمپرسور افزود: چندین واحد در زمینه تولید این محصول در قزوین و استان های دیگر فعال بودند که بنا به دلایلی طی سال های گذشته تعطیل شدند.

   وی گفت: در صورت فعال سازی این گونه واحدها می توان بخش قابل توجهی از نیاز واحدهای تولیدی داخل را به این محصول برطرف کرد تا کارخانجات داخلی با ظرفیت و توان بیشتری به تولید ادامه دهند.

   مهندس فولادگر "رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی" گفت : با اشاره به ضرورت حمایت از تولید داخلی گفت: در این شرایط برای حمایت از تولید داخلی واردات هزار و 400 قلم کالا از جمله لوازم خانگی ممنوع شده است که خود یک فرصت برای حمایت از تولید داخلی محسوب می شود.

   وی افزود: همچنین این شرایط فرصت مناسبی را برای صادرات کشور فراهم کرده است و باید از این فرصت ها بیشتر استفاده کرد.

   فولادگر یادآور شد: محدودیت های وضع شده در واردات کالاها دایمی نیستند و باید واحدهای تولیدی داخلی از این فرصت ها استفاده کرده و برای افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کنند.

   مهندس پرزحمت "رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین" در ادامه افزود:قزوین قطب اقتصادی و صنعتی است و با تولید بیش از ۱۳۰۰ نوع محصول تولیدی نقش مهمی در تامین نیازهای کشور دارد.

   وی افزود: سال قبل ۷۶۰ میلیون دلار صادرات از استان قزوین محقق شد که امسال افزایش آن تا یک میلیارد دلار هدف گذاری شده است.

   پرزحمت یادآورشد: استان قزوین در تولید شیشه، کاشی و سرامیک، مواد شوینده و غذایی، مرغ و تخم مرغ در ردیف تولیدکنندگان ملی هستیم و بسیاری از نیازهای کشور را تامین می کنیم.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: ۶۰۰ نوع قطعه خودرو در استان تولید می شود و بخش خصوصی توانمندی داریم که می توانتد در تصمیم گیری های ملی هم کمک دولت و مجلس باشند.

   شایان ذکر است شرکت در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از دیگر برنامه های مهندس صالحی نیا در قزوین بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,189,023
تعداد بازدید امروز : 584
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01