جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • 140 کارت بازرگانی در قزوین ابطال یا تعلیق می شود

   مهندس پرزحمت اعلام کرد:

   140 کارت بازرگانی در قزوین ابطال یا تعلیق می شود

   140 کارت بازرگانی در قزوین ابطال یا تعلیق می شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: از 540 کارت بازرگانی استان، 140 مورد غیر فعال بوده و در مرحله تعلیق یا ابطال قرار دارند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین ، مهندس پرزحمت اعلام کرد: طبق بخش نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازبینی و رصد کارت های بازرگانی استان در دستور کار قرار دارد و طبق ارزیابی های صورت گرفته برای تمدید، ابطال و تعلیق آنها اقدام خواهد شد.

   این مسئول اضافه کرد: کارت بازرگانی مجوزی است که توسط اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی صادر شده و بعد از تایید سازمان صنعت،معدن و تجارت دارنده آن می تواند برای ثبت سفارش و ترخیص کالا و واردات از مناطق آزاد اقدام کند.

   مهندس پرزحمت یادآور شد: 85 درصد کارت های بازرگانی صادر شده در استان در بخش صنعت هستند اما در بخش های فنی، مهندسی، کشاورزی، ورزشی و فنی نیز کارت های بازرگانی صادر شده است.

   وی با اشاره به فعالیت اتحادیه صادرکنندگان استان افزود: سال گذشته این اتحادیه با 194 عضو در قزوین تشکیل شد که یک صد میلیون دلار صادرات داشت.

   این مسئول ادامه داد: خوشبختانه امسال تعداد صادرکنندگان نمونه ملی استان از 2 مورد به سه واحد تولیدی افزایش یافت که نشان دهنده فعالیت مثبت بازرگانان و تجار ایرانی در افزایش طراز اقتصادی کشور و استان قزوین است.

   وی افزود: این واحدهای بازرگانی به عنوان صادرکننده نمونه ملی با حضور معاون اول رییس جمهوری و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران تجلیل شدند که نقش موثری در نمایش ظرفیت ها و توانمندی های صنعتی و بازرگانی استان قزوین در سطح کشور داشت.

   استان قزوین سه هزار و 600 واحد تولیدی و 15 شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,187,743
تعداد بازدید امروز : 1,280
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01