جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین

city
   
 
  • 40 واحد تولیدی برتر قزوین تجلیل می شوند

   مهندس پرزحمت اعلام کرد:

   40 واحد تولیدی برتر قزوین تجلیل می شوند

   40 واحد تولیدی برتر قزوین تجلیل می شوند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از برگزاری آیین تجلیل از 40 واحد تولیدی، صنعتی و بازرگانی برتر قزوین خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، مهندس پرزحمت از برگزاری آیین تجلیل از 40 واحد تولیدی، صنعتی و بازرگانی برتر قزوین خبر داد و افزود: این مراسم با حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، استاندار و صادرکنندگان قزوین در سالن جلسات سازمان صمت برگزار خواهد شد.

   وی افزود: در این مراسم 30 واحد صنعتی و 10 واحد بازرگانی مورد تجلیل قرار می گیرند که از این میان واحدهای صادراتی صنعت پلاست آبیار،کابلسازی افق البرز و فارکو شیمی به عنوان سه واحد برتر استان در روز ملی صادرات توسط معاون اول رییس جمهور تجلیل شدند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه کرد:هرساله در راستای تقدیر از تلاش های خستگی ناپذیر فعالان عرصه صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی و براساس معیارها و شاخص ابلاغی سازمان توسعه تجارت ایران صادرکنندگان نمونه استان از میان متقاضیان برگزیده می شوند.

   وی با اشاره به معیارهای انتخابی واحدهای تولیدی برتر افزود: ارزش صادرات و درآمد ارزی حاصل از صادرات،روند رشد صادرات، گستردگی بازارهای هدف، صادرات محصولات دارای لیسانس یا نشان تجاری شرکت های معتبر خارجی، دارا بودن دفتر فروش و یا نمایندگی در کشورهای هدف، ثبت برند در داخل کشور و بازارهای هدف،بسته بندی صادراتی،دارا بودن گواهینامه های استانداردهای بین المللی مدیریتی و کیفیتی و عضویت در تشکل های تولیدی و صادراتی ملی و استانی از جمله شاخص های انتخاب واحدهای تولیدی و صادراتی برتر استان است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به میزان صادرات استان، گفت: در هشت ماه امسال 203 واحد صادراتی استان 521 هزار تن کالا به ارزش 497 میلیون دلار از گمرکات کشور صادرات داشته اند.

   مهندس پرزحمت افزود: این میزان صادرات نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 2 درصد و از نظر ارزشی سه درصد کاهش داشته است.

   وی با اشاره به صادرات از گمرکات استان در 9 ماه امسال افزود: در این مدت 435 هزار تن کالا به ارزش 514 میلیون دلار صادر شده که از نظر وزنی 27 درصد و از نظر ورزشی 26 درصد افزایش داشته است .

   استان قزوین 203 واحد صادراتی و حدود چهار هزار واحد تولیدی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,265,003
تعداد بازدید امروز : 4,090
آخرین به روزرسانی : 10:51  1398/03/29