جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • ایجاد ساختار علمی و ستاد ویژه جنگ اقتصادی در کشور ضروری است

   رئیس سازمان توسعه تجارت ایران:

   ایجاد ساختار علمی و ستاد ویژه جنگ اقتصادی در کشور ضروری است

   ایجاد ساختار علمی و ستاد ویژه جنگ اقتصادی در کشور ضروری است

   رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن نیازمند ساختار علمی مدون، ستاد ویژه و فرماندهی واحد برای تصمیم گیری علمی و جایگزینی صادرات غیر نفتی هستیم.

   به گزارشروابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین ، کارگروه صادرات غیر نفتی استان قزوین ظهر پنجشنبه با حضور محمدرضا مودودی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، زاهدی استاندار، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، سعید نبیل رئیس سازمان صمت استان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین و تعدادی از صنعتگران و تولیدکنندگان در استانداری قزوین برگزار شد.

   معاون وزیر صمت تصریح کرد: در سالهای اخیر توانستیم با صادرات ۳۲۵ قلم کالا توسط ۳۱۵ صادرکننده شاخص صادرات خود را از ۵ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم و اگر بخواهیم بر مشکلات پیروز شویم باید عزم جدی در جایگزینی کالهای غیر نفتی به جای نفت باشیم.

   وی اضافه کرد: اگر بخواهیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم باید برنامه داشته باشیم و با اصلاح قوانین و مقررات و رفع موانع از ظرفیت‌های خود بخوبی استفاده کنیم.

   مودودی تصریح کرد: بیش از ۶۶۴۷ صادرکننده در کشور داریم که ۳۱۵ نفر آنها صادرات بالای ۵۰ میلیون دلار دارند اما بسیاری کارت جدید بازرگانی گرفتند لذا برای ساماندهی امور و حل برخی مشکلات یک شورای راهبردی تشکیل شده که بخش خصوصی هم در آن عضویت دارند که از قزوین آقای عبدیان از صادرکنندگان شاخص را عضو کردیم تا از ایده‌های صاحب نظران استفاده شود و تصمیمات درست بگیریم.

   وی اظهار داشت: امروز دشمن استکباری با راه اندازی چند پایگاه ویژه جنگ اقتصادی در اطراف ایران به مقابله جدی و همه جانبه برخواسته و منطق حکم می‌کند ما نیز با برنامه و تشکیل ستاد وارد کار شویم البته در این میان باید سازمان توسعه تجارت تکلیفش روشن شود و ما نیز بدانیم مسئول ستاد اقتصادی ما کیست و چه کسی تصمیم نهایی را می‌گیرد تا از موازی کار هم دور شویم.

   رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: باید بپذیریم که بوروکراسی در کشور جدی است و ما متأسفانه وحدت نظر و فرماندهی واحد نداریم در حالی که باید با روش‌های علمی و جدید دنبال حل مشکلات و رفع موانع باشیم و در این راه شناخت بازارهای داخلی و خارجی و حفظ آنها ضروری است.

   مودودی یادآور شد: بدون شک می‌توانیم تهدید تحریم نفتی ایران را به فرصت تبدیل کنیم و با داشتن ظرفیت‌های فراوان در صنایع استان‌ها قادریم صادرات کالاهای غیر نفتی را جایگزین فروش نفت کنیم اما این کار نیازمند هم گرایی و تعامل بیشتر است.

   وی اظهار داشت: ۱۵ کشور همسایه ایران این ظرفیت را دارد که بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی باشد و با وجود استان‌های توانمندی چون قزوین می‌توانیم در جنگ اقتصادی موفق عمل کنیم.

   رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: در قزوین ضمن وجود واحدهای صنعتی توانمند و شاخص صادرکنندگان و تولیدکنندگان متخصص و با تجربه‌ای داریم که ایده‌های آنها می‌تواند در تصمیم گیری مدیران کمک کند و ما از این نظرات استفاده خواهیم کرد.

   وی بیان کرد: اطلاعات همه استان‌ها در بخش صادرات غیر نفتی و تولید را استخراج و جمع بندی کرده‌ایم تا یک برنامه جامع استراتژیک را تدوین کنیم و در این مسیر به بک سری ضوابط هم نیاز داریم تا ساختار ستاد جنگ اقتصادی شکل بگیرد و با فرماندهی معین بتوان در مورد مسائل مربوط به صادرکنندگان و تولیدکنندگان تصمیمات درست اتخاذ کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,189,054
تعداد بازدید امروز : 615
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01