جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان قزوین(آزمایشی)

city
   
 
  • 12 طرح صادراتی در استان قزوین اجرا می شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت:

   12 طرح صادراتی در استان قزوین اجرا می شود

   12  طرح صادراتی در استان قزوین اجرا می شود

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: راه اندازی 12 طرح صادراتی در استان با هدف صرفه جویی ارزی در دستور کار قرار دارد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، سعید نبیل روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور دکتر دین پرست معاون وزیر کشور ، استاندار ، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای کارگروه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: سال 97 به میزان 380 تن کالا به ارزش 680 میلیون دلار از استان قزوین صادر شده است و توسعه صادراتی استان جز رتبه های برتر کشور به حساب می آید.

   وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در دستور کار استان قرار گرفته حمایت از طرح های با قابلیت صادرات و جلوگیری از واردات کالا به استان است تا همواره میزان صادرات افزایش یابد.

   نبیل با بیان اینکه رایزنان اقتصادی جهان با صادرکنندگان استان قزوین دیدار می کنند، اظهار داشت: راه اندازی اتحادیه صادر کنندگان در استان و همچنین حمایت های لازم از فعالان بخش خصوصی برای جلوگیری از خروج ارز در الویت سیاست های سازمان قرار دارد.

   این مسئول به وجود 222 صادرکننده در استان اشاره کرد و گفت: انواع کالاهای صنعتی، تبدیلی و محصولات خام کشاورزی از جمله اقلامی هستند که توسط صادرکنندگان استان به کشورهای دنیا صادر می شوند.

   وی همچنین گفت: 81 درصد صادرات استان کالاهای صنعتی ، 17 درصد متعلق به صنایع تبدیلی و 2 درصد سهم صادرات مواد خام کشاورزی است.

   نبیل اظهار داشت: آهن آلات و فولاد، پارافین ، کولر آبی، سرلاک، آدامس، ماکارونی، کشمش ، عسل، میوه از اقلام صادراتی استان قزوین هستند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: عراق با 360 میلیون دلار، سهم 56 درصد صادرات استان قزوین را به خود اختصاص داده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 15,189,063
تعداد بازدید امروز : 624
آخرین به روزرسانی : 10:19  1398/03/01