X
پنجشنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ ۳۳۰۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
شیشه دارو

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان قزوین گفت:

استان قزوین جایگاه اول تولید انواع شیشه را در کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: استان قزوین با صادرات بیش از 3 میلیون دلار شیشه به نقاط مختلف جهان جایگاه اول تولید شیشه در کشور را به خود اختصاص داده است.

"به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین" پرزحمت با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 906 هزار تن انواع شیشه با ارزش ریالی 3 میلیون دلار به کشورهای عراق ، ترکیه،  ازبکستان،  آذربایجان،  هند، گرجستان،  امارات ، ارمنستان و افغانستان صادر شده است.
وی با اشاره به تولید  124 هزار تن شیشه های بسته بندی دارویی و غذایی رنگی در این استان ، عنوان کرد: بیش از 3504 تن شیشه خنثی در قزوین تولید می شود.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین با بیان اینکه هم اکنون 5 شرکت  بسته بندی تاکستان، شیشه دارویی رازی، مفید شیه ، دارو شیشه و سینا شیشه در قزوین فعال هستند، ادامه داد: این واحدها بیش از 1089 نفر اشتغالزایی داشته دارند.
وی با بیان اینکه شیشه در انواع مختلف سودالایم یا شیشه جام، بوروسیلیکاتی، و کریستالی تولید می شوئد، تدکید کرد: بیش از 95 درصد از میزان شیشه های تولیدی جهان از نوع شیشه های جام است.
وی یکی از اصلی ترین محصولات شیشه را شیشه های بوروسیلیکاتی دانست و گفت: خنثی بودن این شیشه مقابل دارو یکی از ویژگی این نوع شیشه است تا دارو بدون هیچ تغییری به دست مصرف کننده برسد.
وی همچنین  افزود : استان قزوین با تولید 40 تا 58 درصد شیشه های غیرفلوت، شیشه ایمنی، شیشه ایمین خودرو و ظروف کریستال، در رتبه نخست کشور قرار دارد.
رئیس سازمان  صنعت و معدن و تجارت استان قزوین  عنوان کرد: استان قزوین در تولید پوکه های آمپول و مقره های شیشه ای ، تنها تولید کننده این محصول محسوب می شود.
این مسئول تأکید کرد:  استان قزوین در تولید شیشه های دارویی رنگی، ویال، کارپول دندانپزشکی و پوکه آمپول در صدر تولید کنندگا ن کشور قرار گرفته است.
وی شرکت سینا شیشه را یکی از شرکت هایی ممتاز و موفق در زمینه  تولید انواع شیشه های دارویی دانست و بیان کرد: این شرکت با مساحت 5 هکتار در شهرک صنعتی لیا در کیلومتر 12 جاده قزوین بویین زهرا واقع شده و تولید لوله های پروسیلیکاتی خنثی، ماده اولیه شرکت های تولید کننده پوکه های آمپول کشور را تأمین می کند.
وی ادامه داد فاز نخست این شرکت با هدف تولیدی اسمی 2800 تن لوله شیشه ای بروسیلیکات خنثی و با بهره گیری از اخرین دانش فنی روز دنیا راه اندازی شد و امروز این شرکت امکان صادرات بیش از 1 هزار تن از محصولات خود را در سال دارد.
مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان با بیان اینکه این شرکت از بالاترین استانداردهای بین المللی برخوردار است ، یادآور شد: سینا شیشه در سال 93 موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپتارچه ims شد.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولیدی این شرکت 2500 تن شیشه در سال است، تأکید کرد: لوله های از قطر 6 میلی متر تا 35 میلیمتر ، کارپول دندانپزشکی، آمپول و ویال با قطرهای مختلف در این شرکت تولید می شود.
وی یادآور شد: این شرکت در سال 93 موفق شد لوله های امبر(قهوه ای ) را نیز تولید و به بازار عرضه کند.
مهندس پرزحمت استان قزوین را یکی از قطب های تولید انواع شیشه در کشور اعلام کرد و خاطر نشان کرد : با توجه به وجود زیرساختهای بسیار خوبی که در این استان در حوزه تولید وجود دارد  ، باعث جذب سرمایه گذاران بزرگ خواهد شد.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4858320554097
Query time: 2.7249972025553