X
دوشنبه, ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۴:۰۱ ۵۳۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
دیدار با استاندار

استاندار قزوین در دیدار مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

با استقرار کارخانه های فولاد در قزوین مخالفت خواهیم کرد

دولت روحانی دنبال اقدامات هیجانی نیست/توسعه صادرات تنها راه خروج از رکود اقتصادی است روزبه استاندار قزوین ، در دیدار مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: از استقرار کارخانه های آب بر و فولاد در استان قزوین جلوگیری خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان قزوین "روزبه استاندار قزوین در دیدار با بهروز ریاحی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در دولت آقای روحانی انتظار این است که کارها با درایت و تدبیر پیش رود افزود: انتخاب وزرای با تجربه و کابینه ای با تجارب بالا و ارزنده حکایت از این دارد که دولت از انجام هرگونه کارهای هیجانی و احساسی دوری خواهد کرد.
وی تصریح کرد: خروج از رکود و افزایش تولید در واحدهای صنعتی از جمله این سیاست ها است که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است.
استاندار با بیان اینکه یکی از عوامل موفقیت آمیز در اجرای سیاست های دولت در بخش صنعت و معدن وجود ساختاری قوی در بخش دولت است افزود: متاسفانه در استان قزوین و برخی از استان های صنعتی، ساختار سازمانی اداره کل صنعت، معدن و تجارت، با ویژگی و گستردگی صنعتی متناسب نیست.
روزبه تصریح کرد: ضمن اینکه از نظر ساختاری این استان ها متفاوت با سایر استان ها باشند بایداختیارات لازم نیز به مدیران استان ها جهت مدیریت این بخش نیز داده شود.
وی با انتقاد از اینکه اختیارات لازم جهت مدیریت بخش های مختلف به استان ها داده نمی شود اظهار داشت: در بخش های مختلف این ضعف وجود دارد و انتظار داریم دولت مدیریت بسیاری از کارها را به استانداران به لحاظ اشرافیت بهتر به منطقه به آنها بسپارد.
روزبه با بیان اینکه استانداران مدیران عالی نظام در استان ها هستند افزود: مقام معظم رهبری نیز این موضوع را مورد تأکید قرار دادند  و این در حالی است که استان ها برای تصویب و پیگیری یک موضوع ساده باید به تهران مراجعه کنند.
استاندار یکی دیگر از ضعف های موجود در بخش مدیریت صنعت را ادغام چند وزاتخانه طی سنوات گذشته عنوان و اظهار داشت: سه وزارتخانه با حجم کار گسترده با هم ادغام شدند و محصول این ادغام نیز آشفتگی است که در مدیریت واحدهای صنعتی،معدنی و حتی در بخش بازرگانی شاهد آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه این راه کوچک سازی دولت نیست ادامه داد: این موضوع جا دارد مجدد آسیب شناسی و مورد بررسی قرار گیرد.
روزبه از عدم مدیریت در نحوه واگذاری واحدهای تولیدی نیز ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: واحدهایی که یک روز در استان بیش از هزار نفر در آن مشغول به کار بودند و در کشور مطرح بودند  به افراد غیر متخصصی واگذار شدند که این واحد ها  امروز متروکه  و یا به انبار تبدیل شدند و قطعاً تعطیلی این واحدها ربطی به مسائل تحریم و رکود اقتصادی ندارد و نشات گرفته از سوء مدیریت و عدم وجود اختیارات لازم به استان ها در انتخاب مدیران واحدهای تولیدی  است.
استاندار در این خصوص پیشنهاد کرد: با تصویب در شورای عالی اداری و با پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت می توان اختیارات ویژه ای را به روسای سازمان های استانی داد و حتی به عنوان عضو شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز دعوت کرد تا مسائل با سرعت بیشتری رسیدگی و پیگیری شود.
استاندار درخصوص افزایش رونق اقتصادی نیز گفت: تنها راه خروج از رکود افزایش صادرات غیر نفتی و برداشتن موانع تولید و صادرات است.
وی ادامه داد: ضمن بر طرف کردن مشکلات موجود بر سر راه تولید کنندگان در صادرات باید سیاست های تشویقی در امر صادرات نیز افزایش پیدا کند و برخی سخت گیری ها جهت سرعت بخشیدن به فرآیند صادرات نیز برداشته شود.
روزبه با اشاره به اینکه امروز برخی از واحدهای با توان بسیار بالا در امر تولید زیر ظرفیت در حال تولید هستند تاکید کرد: پر کردن ظرفیت های خالی و هموار کردن مسیر صادرات از جمله کارهایی است که در مدت زمان کم می تواند به رونق اقتصادی کمک کند و از سیاست های جدی ما نیز همین است.
روزبه با بیان اینکه یکی از معضلات و مشکلات موجود بر سر راه تولید وجود کالاهای وارداتی قاچاق است افزود: یکی از اقدامات اساسی کنترل مرزها و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و همچنین جلوگیری از واردات کالاهای وارداتی است که در داخل کشور تولید می شود.
استاندار همچنین تاکید کرد: اگر امروز صحبت از حمایت از بخش تولید می شود باید از طرف دیگر جلوی واردات بی رویه نیز گرفته شود.
وی درخصوص توسعه صنعتی استان نیز گفت: جلوگیری از استقرار صنعت بصورت پراکنده و همچنین جلوگیری از ساخت و استقرار صنایع آب بر از  سیاست مهم  و جدی استان در توسعه صنعی است و  با قوت نیز این دو موضوع دنبال خواهد شد.
استاندار با تأکید به اینکه کالای آب، کالای ارزان قیمت گذشته نیست تصریح کرد: باید این کالای با ارزش در بخش های مختلف بویژه در بخش صنعت و کشاورزی مدیریت شود لذا با استقرار واحدهایی مانند فولاد که مصرف آب بالایی دارند  مخالفت خواهیم کرد.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.9241938591
Query time: 12.232278029124