X
پنجشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ۲۲۶۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
هیات تجاری اتریش

مهندس پرزحمت:

استان قزوین با بیش از سه هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطبهای اقصادی کشور محسوب می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در جلسه با هیئت تجاری اتریش و فعالان اقتصادی قزوین گفت : استان قزوین با وجود بیش از 3 هزار واحد صنعتی معدنی یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور محسوب می شود .

"به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین" مهندس علی پرزحمت روز چهار شنبه در نشست با هیات تجاری کشور اتریش و فعالان اقتصادی استان قزوین که در محل سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد گفت : استان قزوین با بیش از 3 هزار واحد صنعتی و معدنی و دارا بودن پتانسیل های بسیار   قوی در حوزه صنعت یکی از استانهای مهم و تاثیر گذار دراقتصاد کشور می باشد .
وی همچنین اظهارداشت: استقرار واحد صنعتی  شاخص در استان جایگاه خاصی به این منطقه داده و این استان در تولید کالاهایی در زمینه های شیشه، خودرو، مواد شوینده، در سطح کشور شناخته شده و دارای جایگاه بسیار خوبی است .
وی با اشاره به توانمندی های استان قزوین در حوزه های مختلف افزود: ماشین سازی ، تولید انواع شوینده ها ، شیشه معمولی و شیشه های دارویی  ، فولاد ، مواد غذایی ،  کاشی و سرامیکو .. عمده فعالیت صنعتی در این استان می باشد .
وی گفت: وجود معادن سیلیس، آلومینیوم، مس، سرب و روی آلومینیوم و سنگ های تزئینی  دراین استان موقعیت اقتصادی استان را بالا برده و این ظرفیت می تواند برای سرمایه گذاران خارجی نیز جذاب باشد.
پرزحمت تصریح کرد: بیش از ۳۰ کارخانه در استان قزوین با ۵۰ درصد سرمایه گذاری خارجی فعال شده و امیدواریم هیئت تجاری اتریش نیز پس از بررسی ظرفیت های استان قزوین برای سرمایه گذاری مشترک و توسعه مناسبات بازرگانی اقدام کند.
این هیات تجاری و اقتصادی به همراه  خانم گابریله یوئن، کاردار موقت سفارت اتریش در ایران و  شش نفر از  فعالان اقتصادی کشور اتریش به استان قزوین سفر کرده بود که در  پنج گروه تخصصی برای توسعه روابط در زمینه های گردشگری، صنعت، کشاورزی و پسماند و مدیریت شهری ،  به صورت رودر رو با فعالان اقتصادی استان گفتگو کردند.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4409453074137
Query time: 2.5641247431437