X
یکشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۱۱ ۷۹۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
کارگروه صادرات غیر نفتی

مهندس پرزحمت در کارگروه صادرات غیر نفتی استان اعلام کرد ؛

افزایش 9 درصدی صادرات استان قزوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در هشت ماه امسال ۲۵۶ هزار تن کالا به ارزش ۲۴۷ میلیون دلار از گمرک قزوین صادرشد که از نظر وزنی هفت درصد وارزش ۹ درصد افزایش داشته است.

"به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت به نقل از مهر" علی پرزحمت شنبه شب در ششمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: کالاهای استان قزوین به ۴۶  کشور جهان صادر شده که ۶۰ درصد آن به کشور عراق به میزان ۱۵۱ میلیون دلار بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: ۶۵ درصد تولید شوینده های کشور در استان قزوین است که امسال ۴۷ میلیون دلار از این محصول صادر شده که پس از این کالا، تخم مرغ، پلاستیک و شیشه در رتبه های صادراتی بعدی قرار دارند.

کاهش ۷۸ درصدی واردات به استان

پرزحمت یادآورشد: در مدت هشت ماهه امسال ۵۴ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۱ میلیون دلار به گمرک استان وارد و ترخیص شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۸ درصد و ارزش ۸۷ درصد کاهش داشته است.

وی یادآورشد: عمده کالاهای وارداتی استان کمپرسور برودتی، انواع قطعات خودرو، پروفیل آلومینیومی، از کشورهای امارات، چین، ترکیه، کره، هلند، ایتالیا، تایوان، سنگاپور بوده است.

پرزحمت بیان کرد: امسال همچنین ۲۲۷ فقره کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی استان تمدید و صادر شده که ۷۲ مورد آن جدید است و در حال حاضر نیز ۴۵۰ فقره کارت بازرگانی فعال در استان وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت استان از برگزاری ۱۴ نمایشگاه تخصصی در استان هم خبرداد و یادآورشد: امسال دو هزار و ۷۳۵ فقره ثبت سفارش به ارزش ۳۷۱ میلیون دلار در استان انجام شد که از نظر تعداد چهار درصد و ارزش ۲۱ درصد افزایش داشته است.  

پرزحمت اضافه کرد: اعزام هیئت های تجاری و بازاریابی به کشورهای عراق، روسیه، ارمنستان، افتتاح دفتر اتاق بازرگانی در کربلا، بازدید سفیر کشور ایتالیا از استان، برگزاری دوره های آموزشی و برگزاری نمایشگاه شهرک های صنعتی از دیگر برنامه های اجرا شده در سال جاری است.

برگزاری نمایشگاه در روسیه با محوریت استان قزوین

پرزحمت اظهارداشت: در حال پیگیری برگزاری نمایشگاه توانمندیهای ایران به محوریت استان قزوین در کشور روسیه هستیم که امیدواریم مجوز آن را دریافت کنیم و این نمایشگاه سال آینده برگزار شود.

وی در خصوص تجلیل از واحدهای صنعتی نمونه هم گفت: امسال پس از ارزیابی شاخص های تعیین شده چهار واحد نمونه ملی و ۱۳ واحد نمونه استانی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.6643199920654
Query time: 8.8973552385966