X
یکشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ۱۳۷۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
کار گروه صادرات

صادرکنندگان استان قزوین خواستار تسهیل در فعالیت تولیدی شدند

صادرکنندگان نمونه استان قزوین خواستار همکاری استاندار و مسئولان دستگاههای اجرایی برای رفع موانع تولید و صادرات، تسریع در امور، کاهش هزینه های سرباریو ایجاد پایانه صادراتی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین به نقل از مهر "در ششمین جلسه کارگروه صادرات استان که شنبه شب به ریاست استانداری قزوین تشکیل شد برای تسهیل در امور صادرکنندگان تصمیماتی گرفته شد.

در این نشست منصور بازدار مدیر عامل شرکت مرغک هستی ضمن تشکر از همکاری صمیمانه گمرک قزوین اظهارداشت: توقف خودروهای کانتینر دار در مرزهای کشور و جابجایی با کانتیرهای کشورهای هدف موجب کاهش کیفیت محصول و آسیب دیدند کالا می شود که در صور ت احداث پایانه صادراتی در استان این مکشل برطرف می شود.

وی افزود: نداشتن پایانه در قزوین موجب شده تا محصولات از استانهای دیگر صادر شود لذا آمادگی داریم برای ساخت این پایانه و رفع نیاز استان با حمایت استان اقدام کنیم.

لطفی پور نماینده شرکت سپهر الکتریک هم گفت: این واحد تولید لوازم خانگی در حال حاضر با ۷۰ درصد ظرفیت خود کار می کند که اگر بازاریابی در کشورهای جدید صورت گیرد قادریم تولیدات خود را تا دو برابر افزایش دهیم.

محمدزاده فدایی پوراز شرکت ایران برنز هم اظهارداشت: قیمت محصول فرومولیبدن تا یک سوم کاهش یافته و درآمدهای شرکت را با چالش مواجه کرده و برای آن باید تدبیر کنیم و در کنار آن امکاناتن آزمایشگاهی مجهزی داریم که می تواند برای تامین نیازهای کشور مورد استفاده قرار گیرد.

کشاورز از شرکت پل فیلم هم بیان کرد: دریافت ارز از بانک مرکزی مشکلاتی دارد که در صادرات تاثیر گذار است.

آهنگریان از سرکت نفیس نخ هم اظهارداشت: ثابت بودن نرخ ارز در سالهای اخیر با توجه به نوسان قیمتهای تولید موجب بروز مشکل شده و در واقع یارانه به واردکننده کالا پرداخت شده است که این کار در کنار قاچاق محصولات نساجی بهخ این صنعت آسیب زده است.

وی همچنین خواستار پرداخت مشوق های صادراتی به واحدهای موفق و نمونه شد.

نظری از شرکت ستاره شرق کاسپین در خصوص تسریع در امور صادرکنندگان، علم بیگی از شرکت تعاونی صداقت تاکستان هم در خصوص تسهیل در گرفتن وام، دادن مهلت بازپرداخت اقساط، یوسف زادگان از شزکت توسعه صادرات و صنعت کاسپین در خصوص نرخ ارز صادراتی، نبود شرکت های حمل و نقل بین المللی برای اجرای تعهدات شرکتها، مشکل تهیه کانتینر با هزینه زیاد از بندرعباس برای صدور کالا، فضلی از شرکت شیمیایی بهداد در خصوص جابجایی کالا در مسیر انتقال به کشورهای هدف و آسیب دیدن کالا، تامین واگن راه آهن، مظفری از شرکت پاکنام در خصوص شناسایی بازارهای جدید برای صدور مواد شوینده با توجه به تولید چند برابری بیش از نیاز کشور مطالبی بیان کردند.  

همچنین طباطبایی از شرکت هفت الماس در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه، کارشناسی بیشتر گمرک کشور در خصوص نحوه قیمت گذاری مواد، افشار از شیشه لیا در خصوص حمایت دولت برای رقع مشکل افزایش تعرفه اعمال شده از سوی ترکیه برای شیشه های صادراتی ایران، عبدیان از شرکت صنعت پلاست آبیار در خصوص مشکلات ارزش افزوده و بازگشت طولانی مدت آن به صنعت، کاهش هزینه های سربار و هماهنگی بیشتر ادارات برای گرفتتن مالیات ارزی شد.

درپایان این نشست بادستور استاندار مقرر شد با تشکیل جلساتی با حضور نمایندگان صادرکنندگان در خصوص بازگشت ارزش افزوده در زمان کوتاهتر اقدام شود، همچنین  بررسی دریافت مالیات از ارز صادراتی، استفاده از ظرفیت تحقیقاتی شرکت زنجان برنز، پیدا کردن سرمایه گذار برای مشارکت در طرح های توسعه این شرکت، جمع بندی همه ایده ها و پیشنهادات صادرکنندگان برای انعکاس به مسئولان کشوری، اختصاص زمین برای احداث پایانه صادرات محصولات کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در جلسه کارگروه صادارات استان قزوین بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 14.417832692464
Query time: 13.595503171285