X
شنبه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۵۲ ۶۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
فعالیت اصناف کم خطر و صنایع در قزوین مستلزم دریافت کد بهداشتی است

رئیس سازمان صمت :

فعالیت اصناف کم خطر و صنایع در قزوین مستلزم دریافت کد بهداشتی است

رئیس سازمان صمت در استان قزوین گفت: آغاز به کار اصناف کم خطر و صنایع در سطح استان مستلزم دریافت کد بهداشتی از سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، سعید نبیل افزود : باتوجه به تصمیمات اتخاذ شده در چهاردهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و همچنین مصوبه نوزدهمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای استان قزوین ، مبنی بر فعالیت صنایع و صنوف بر اساس میزان خطر شیوع ویروس کرونا ، آغاز به فعالیت صنایع و اصناف کم خطر مستلزم دریافت کد و یا مجوز فعالیت از وزارت بهداشت می باشد.

وی یادآورشد: صنایع و اصناف کم خطر باید علاوه بر ثبت نام اینترنتی، تعهد نامه الکترونیکی رعایت کامل دستور العمل و پروتکل های بهداشتی را امضا کرده و کد مجوز فعالیت را از طریق وب سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کنند.

رئیس سازمان صمت استان قزوین تاکید کرد : صنوف کم خطر و مجاز به فعالیت، کد دریافت شده را باید پشت شیشه محل فعالیت خود نصب کنند به نحوی که کاملا قابل رویت باشد.

نبیل تصریح کرد: با توجه به اینکه بازرسین بهداشتی، تعزیراتی و صمت این موضوع را مستمرا رصد می نمایند، لذا چنانچه این کد دریافت و نصب نشده باشد، مصداق عدم رعایت اصول بهداشتی بوده و با آن برخورد و فروشگاه و محل کسب پلمپ می شود.

وی تاکید کرد: مردم نیز در صورت مشاهده فعالیت واحد ها و صنوف فاقد کد می توانند با شماره ۱۲۴ تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن پیگیری شود.

نبیل گفت : صاحبان محترم صنایع و صنوف می توانند به نشانی http ://markazsalamat.behdasht.gov.ir وارد سایت وزارت بهداشت شده و کد مجوز فعالیت دریافت نمایند.

به گفته وی صنوفی که در رده مشاغل پرخطر هستند کماکان تعطیل بوده و شامل، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، پاساژ و مجتمع تجاری، بازارهای مسقف، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی، آموزشگاه های رانندگی، رستوران ، اغذیه فروشی ، طباخی ، فست فودها، گرمابه ، سونا و ماساژ، روز بازارها و نمایشگاه ها ، مراکز بازی و تفریحی و گیم نت، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم ، قهوه خانه ، چایخانه و کافه تریاها می باشند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.833101272583
Query time: 5.0978142420451