X
شنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹ ۳۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
واحد ویژه رسیدگی به بازار در قزوین راه‌اندازی می‌شود/ محتکران و گران‌فروشان در امان نخواهند بود

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان:

واحد ویژه رسیدگی به بازار در قزوین راه‌اندازی می‌شود/ محتکران و گران‌فروشان در امان نخواهند بود

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قزوین گفت: عده‌ای از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و اقدام به افزایش قیمت غیرقانونی می‌کنند که برخورد جدی با آن‌ها خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین علی اکبر کبیری ، درباره تصمیمات جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت که از متولیان اصلی کنترل و نظارت بر بازار است، اظهار کرد: علاوه‌ بر برنامه‌هایی که به صورت مستمر داریم اکنون با توجه به شرایط موجود نیز این برنامه‌ها را تشدید کردیم.

وی افزود: بازرسی‌های مشترکی با تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌ها نظیر اتاق اصناف و اتحادیه‌ها اجرا می‌کنیم و باتوجه به اینکه این دستگاه‌ها به عنوان متولیان امر کنترل بازار هستند تاکیدات لازم را طی جلسه‌ای خواهیم داشت تا مشکلات و مسائلی که در بازار وجود دارد، بررسی شود.

افزایش نرخ ارز در قیمت برخی اقلام تاثیرگذار بوده است

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قزوین گفت: مسائلی که استاندار محترم در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح کرد، بخشی مربوط به کشور و بخشی هم مربوط به استان است. عمده‌ترین مشکلی که در مواد پروتئینی وجود دارد بحث کمبود نهاده‌های دامی و افزایش قیمت این مواد است که طبیعتا در قیمت مرغ، تخم مرغ، گوشت و لبنیات تاثیرات بسزایی دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: افزایش نرخ ارز در قیمت برخی اقلام به ویژه لوازم یدکی و لوازم خانگی تاثیرگذار بوده است؛ از طرفی هم در این میان عده‌ای از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و اقدام به افزایش قیمت غیرقانونی می‌کنند که برخورد جدی با آن‌ها خواهیم کرد.

کبیری تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد که کسی در استان سوء استفاده کند و از طرفی هم بحث گرانی با گران فروشی فرق می‌کند به طوری که امروز مردم از گرانی گلایه می‌کند اما وقتی رسیدگی می‌کنیم نیز می‌بینیم که فروشنده طبق فاکتورهای خریدی که دارد، کالای مورد نظر را گران خریداری کرده و با رعایت درصد سود گران می‌فروشد لذا محصول گران شده است که این مسئله ربطی به مغازه‌دار و فروشنده ندارد.

وی تاکید کرد: حتما تشدید نظارت‌ها را خواهیم داشت و واحد ویژه را راه‌اندازی می‌کنیم؛ از عموم مردم هم درخواست داریم که در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعم از گران فروشی، کم فروشی و تقلب، احتکار و عدم عرضه کالا با تلفن 124 تماس گرفته و با ما در میان بگذارند تا مشکلات را حل کنیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.793833255768
Query time: 12.009881337484