X
یکشنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۹ ۲۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
268 واحد تولیدی قزوین، تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

268 واحد تولیدی قزوین، تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۲۶۸ واحد تولیدی استان در سال ۹۸ - ۹۹ از تسهیلات رونق تولید به مبلغ ۷۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، عزیزالله افضلی روز شنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری در استانداری برگزار شد، افزود: قزوین در پرداخت این تسهیلات از نظر تعداد، رتبه پنجم و از نظر مبلغ، رتبه هشتم کشور را دارد و سهم استان ۶.۸ دهم درصد از نظر تعداد و ۴.۹ دهم درصد از نظر مبلغ بوده است.

وی اضافه کرد: در پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز به ۳۸ واحد در مجموع به مبلغ یک هزار میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان پرداخته شده و استان، رتبه پنجم کشور را در این زمینه دارد.

افضلی افزود: در تسهیلات تبصره ۱۸ نیز ۳۳ واحد صنعتی و ۳۶ واحد کشاورزی از این تسهیلات بهره مند شده اند.

وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری، افزود: تاکنون ۱۰ جلسه این ستاد به ریاست استاندار و ۲۸ جلسه به ریاست معاون اقتصادی استاندار برگزار شده که ۲۴۷ مصوبه برای ۱۵۳ واحد داشته است.

این مسوول گفت: از این مصوبات، ۱۵۸ مورد معادل ۶۴ درصد آنها اجرایی شده و ۸۹ مصوبه معادل ۳۶ درصد کل مصوبات در دست اقدام یا انجام نشده است.

وی با اشاره به این مصوبات به تفکیک موضوع، افزود: ۲۵ مصوبه در خصوص سرمایه در گردش، هفت مورد در بخش سرمایه ثابت، ۱۰۵ مورد برای تعیین تکلیف بدهی، ۱۴ مورد امور مالیاتی، هفت مورد تامین اجتماعی و ... بوده است.

این مسوول با اشاره به اهم اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ۶ ماه امسال، افزود: فعال سازی ۴۱ واحد تولیدی که ۲۱ واحد در شهرک‌ها و مابقی در خارج از شهرک‌ها قرار دارند و تقسیط بدهی پنج ساله ۳۸ واحد تولیدی استان از جمله این اقدامات بوده است.

در ادامه این جلسه، مشکلات چند واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.871347904205
Query time: 12.127775510152