X
دوشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۹ ۵۴
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
ظرفیت‌های خالی صنایع قزوین در سال جهش تولید فعال می‌شوند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:

ظرفیت‌های خالی صنایع قزوین در سال جهش تولید فعال می‌شوند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال جهش تولید با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی استان را فعال کرده و گام‌های بلندی را برای اشتغالزایی و ایجاد رونق اقتصادی برداریم.

عزیزالله افضلی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت و تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مکلف هستند در تحقق جهش تولید همکاری لازم را داشته و نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا نمایند.

وی گفت: استان قزوین با بیش از پنج دهه فعالیت صنعتی سیستماتیک، بسیاری از شاخص‌ها را برای جهش تولید دارد که در صورت همکاری و هم افزایی دستگاه‌ها و صنایع استان قطعا شاهد تحقق آن خواهیم بود.

افضلی افزود: موضوع پرداختن به واحدهــای کوچک و متوسط «SME» استان، حسب دستور استاندار قزوین در دستور کار سازمان قرار گرفته و البته از گذشته نیز به این واحدها در استان نگاه مثبتی وجود داشته است.

وی اضافه کرد: در این راستا تلاش کرده‌ایم تا واحدهای صنعتی موجود را که از امکانات خود به صورت ۱۰۰ درصدی استفاده نمی‌کنند ترغیب کنیم تا اقدامات موثری را در حوزه تولید با استفاده از فضاهای خالی و امکانات موجود انجام دهند.

افضلی گفت: یکی از معضلات ما در وزارت صمت این است که برابر مقررات مربوط، امکان صدور چند مجوز در یک پلاک ثبتی میسر نیست خصوصا در واحدهای صنعتی که به صورت همگن کار می‌کنند.

این مسوول افزود: ما پیشنهاد داده‌ایم که در یک واحد صنعتی با پلاک ثبتی ۶ دانگ بتوان از فضاهای موجود با احراز همه شرایط ممکن پروانه‌های دیگری را صادر کنیم.

وی گفت: در حال حاضر، واحدهایی را در استان داریم که در یک مجموعه طراحی شده و همه پیوست‌ها را رعایت کرده‌اند ولی به دلیل نقص قوانین، امکان صدور پروانه برای آنها وجود ندارد.

افضلی خاطر نشان کرد: رفع این مشکل، می‌تواند جهش تولید مضاعفی را با استفاده از شرایط موجود واحدهای صنعتی در استان ایجاد کند و ظرفیت بسیار مناسبی در مسیر تحقق شعار سال فراهم نماید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: اگر بتوانیم این مشکل را در قزوین به عنوان یک استان پایلوت کلید بزنیم و اجرا کنیم بخش زیادی از ظرفیت واحدهای تولیدی استان که بلا استفاده است بدون هزینه کرد در چرخه تولید فعال خواهند شد.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 8.4898633956909
Query time: 7.7403195699056