X
چهارشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
امسال542 هزار تن کالا از قزوین به خارج از کشور صادر شد

رئیس سازمان صمت استان قزوین:

امسال542 هزار تن کالا از قزوین به خارج از کشور صادر شد

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: در سال جاری بیش از 542 هزار تن کالا به ارزش267 میلیون دلار از استان قزوین به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان قزوین؛ مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین عصر سه شنبه با حضور ، حمید زادبوم معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، جمالی پور استاندار، مظفر علیخانی معاون استانها و تشکل های اتاق ایران ،رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، محمد قاسمی دادستان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مهدی عبدیان رئیس اتحادیه صادرکنندگان و جمعی از صادر کنندگان استان و تولیدکنندگان برگزار شد.

عزیزالله افضلی در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت صادرات استان اظهارداشت: امسال بیش از 542 هزار تن کالا به ارزش 267 میلیون دلار شامل آهن آلات، فولاد، تخم مرغ، شیر خشک، سیب زمینی سرخ کرده، ظروف یک بار مصرف و ظروف شیشه ای به کشورهای دیگر صادر شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: عمده این کالاها به کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، عمان صادر شده است.

وی افزود: شرایط کرونا بسیاری از برنامه های صادراتی را تحت تاثیر قرار داد و برخی از معاملات صورت نگرفت.

افضلی تصریح کرد: در استان قزوین صادرکنندگان شاخصی داریم که با سابقه و تجربه ارزشمند خود به ارتقای جایگاه صادراتی استان کمک کرده اند و امیدواریم در سال آینده اتفاقات بهتری در این بخش رخ دهد.

وی گفت: بازاریابی و شناخت بازارهای هدف صادراتی یک کار تخصصی است و شاید همه تولیدکنندگان با آن آشنا نباشند لذا این بخش باید به صورت تخصصی توسط اتحادیه صادرکنندگان مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین اظهارداشت: در سال آینده برنامه های مدونی برای صادرات استان پیش بینی شده که عملیاتی خواهیم کرد.

وی از همکاری دستگاه قضایی در همراهی با تولیدکنندگان و صادرکنندگان نیز تشکر و قدردانی کرد.

در این مراسم از ۳ صادرکننده نمونه ممتاز استانی و ۲۰ صادرکننده نمونه استانی و ۲ صادرکننده برتر ملی تجلیل به عمل آمد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: