X
چهارشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹ ۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
2 هزار و ۳۵۰ تن مرغ گرم در استان قزوین توزیع شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت:

2 هزار و ۳۵۰ تن مرغ گرم در استان قزوین توزیع شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از ۲۵ بهمن ماه سال جاری تا به امروز ۲ هزار و ۳۵۰ تن مرغ گرم با قیمت مصوب در سطح استان عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان قزوین، عزیزالله افضلی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی تنظیم بازار کالاهای اساسی که به ریاست قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت و روسای سازمانهای صمت سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: قرار بود در این مدت هزار و ۹۶۰ تن مرغ گرم با سرانه مصرفی ۷۰ تن در روز در استان توزیع شود که با تعاملات صورت گرفته با دستگاه ها تا به امروز بیش از رقم مصوب مرغ گرم در استان توزیع شد.

وی اضافه کرد: ما با تلاش خود توانسته ایم قیمت مرغ گرم را در استان ثابت نگه داریم و تزریق مرغ منجمد را نیز برای نقاطی از استان که ضعیف و محروم هستند مد نظر داشته باشیم.

افضلی افزود: در حوزه مرغ منجمد ۱۶۰ تن سهمیه به استان قزوین تخصیص یافته که تا به امروز ۷۲ تن توزیع شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: نگاه ما این است که بیشتر مرغ گرم را در استان توزیع کنیم چون استان قزوین، مولد در بخش مرغ و تخم مرغ است ولی تلاش می کنیم توزیع مرغ منجمد نیز در استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در بخش روغن دو کارخانه فعال در استان داریم، افزود:در این مدت، سهمیه روغن خانوار را به صورت کامل ۴۷۵ تن و روغن صنف نیز ۳۶۰ تن جذب کردیم و شکر خانوار نیز بیش از ۵۶ تن و شکر صنف و صنعت نیز بیش از هفت هزار و ۲۸۰ تن جذب شده است.

افضلی با اشاره به توزیع میوه شب عید در استان، گفت:در کمیته راهبری میوه تنظیم بازار استان مصوب شد که پرتقال به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب سفید به قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ و سیب قرمز به قیمت هشت هزار و ۵۰۰ تومان در ۵۲ نقطه از استان توزیع شود.

وی گفت: مباشر توزیع استان، سازمان همیاری شهرداریها است که شبکه مویرگی دارد و میوه ها را در قالب غرفه ها توزیع می کند و بخشی از کالاهای اساسی مانند روغن را نیز در تعاونی روستایی و ادارات توزیع می کنیم.

افضلی افزود: امسال برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دسترسی راحت تر شهروندان فروش اینترنتی میوه را نیز داریم تا کمترین مشکلات و معضلات را در این بخش شاهد باشیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده: