X
دوشنبه, ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۱۹ ۱۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در قزوین آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین

طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در قزوین آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از اجرای طرح نظارتی وِیژه ماه مبارک رمضان در استان قزوین از امروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان قزوین،عزیزالله افضلی روز دوشنبه با اعلام این خبر، اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای تأمین برخی از کالاها، به ویژه مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پر مصرف مرسوم در این ایام، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در این ایام، تاکید کرد: این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در سطح استان آغاز شده است.

افضلی همچنین تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح اعلام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: اقلام نظارتی مورد تاکید در این طرح شامل خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری همه صنوف با بازرسان در اجرای این طرح، اظهار داشت: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح می‌باشد که همه صنوف ملزم به رعایت آن هستند.

افضلی گفت: در طرح مذکور برنج وارداتی هندی به نرخ ۱۸۵ هزار ریال، برنج وارداتی تایلندی به قیمت ۱۲۵ هزار ریال، شکر خانوار بسته بندی یک کیلوگرمی ۸۷ هزار ریال، گوشت قرمز منجمد ۸۰۰ هزار ریال و روغن نباتی مطابق نرخ مصوب جهت تنظیم بازار عرضه می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: ستاد خبری سازمان صنعت معدن و تجارت نیز همزمان با اجرای طرح به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.893026034037
Query time: 10.018961747487