X
چهارشنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۵ ۵۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
دیدار و گفتگوی رئیس سازمان صمت قزوین به همراه رئیس اتاق بازرگانی استان با ملکوتی فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان

در راستای توسعه و تعامل اقتصادی استان قزوین با اکتائو قزاقستان :

دیدار و گفتگوی رئیس سازمان صمت قزوین به همراه رئیس اتاق بازرگانی استان با ملکوتی فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان

در راستای توسعه اقتصادی استان قزوین با بندر اکتائو قزاقستان ، رئیس سازمان صمت قزوین به همراه رئیس اتاق بازرگانی با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان قزوین، بعد از ظهر سه شنبه عزیزاله افضلی رئیس سازمان صمت استان قزوین به همراه بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین با ملکوتی فر سرکنسول ایران در بندر آکتائو قزاقستان در راستای توسعه و تعامل اقتصادی استان قزوین با آکتائو قزاقستان در محل اتاق بازرگانی دیدار و گفتگو کردند.

افضلی در این دیدار گفت: اتاق بازر‌گانی قزوین می تواند نقشه راه تجارت با کشور قزاقستان را برای کل کشور ترسیم کند ؛ واردات کالاهای استراتژیک اعم از کلزا ، کتان ، نهاده های دامی ، گوشت قرمز و....از کشور قزاقستان ، آن را به یک شریک استراتژیک برای ما تبدیل کرده است.

وی افزود، اتاق بازرگانی قزوین به روشنی توانست ارتباط تجاری مستقیم با کشور قزاقستان را طراحی و اجرانماید ؛ اتاق بازرگانی مطالبه گر بخش خصوصی است و باید اهداف و برنامه های وزرای دولت سیزدهم درعرصه اقتصاد را رصد نماید.

افضلی در ادامه گفت، اهمیت حوزه تجارت ، کمتر از حوزه تولید نیست و ما باید مشترکات تجاری با کشورهای همسایه و منطقه را تقویت کنیم.

ملکوتی فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان در این دیدار از فعالیت خوب بازرگانی و اقتصادی استان قزوین در توسعه تعاملات برون مرزی با قزاقستان ابراز رضایت کرد.

وی در ادامه گفت: بازدیدی که امروز از چندین واحد تولیدی صنعتی در استان قزوین داشتیم ،فعالیت این واحدها موجب غرور ملی و افتخار است.

در این نشست ظرفیت ها و توانمندی های قزوین در ابعاد تجاری، صنعتی و کشاورزی برای تبادلات و همکاری های اقتصادی با بندر آکتائو قزاقستان و بازارهای مالی کشورهای حوزه اوراسیا مورد معرفی قرار گرفت.

اتحادیه اورآسیا یک بلوک اقتصادی متشکل از پنج کشور ارمنستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس است که با برخورداری از حدود ۱۸۳ میلیون نفر جمعیت فعال، دارای یک هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، رتبه اول در تولید نفت، رتبه دوم در تولید گاز و رتبه چهارم در تولید برق می باشد که یکی از پر رونق ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.6281846364339
Query time: 3.6041916211446