X
سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۶ ۵۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اصناف   اتاق بازرگانی  
چچ
مرکز نوآوری گیربکس در شهر صنعتی البرز افتتاح شد

با حضور معاون علمی فناوری رئیس جمهور،

مرکز نوآوری گیربکس در شهر صنعتی البرز افتتاح شد

مرکز نوآوری گیربکس با حضور معاون علمی فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت استان قزوین ، با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور،جمالی پور استاندار قزوین ، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، افضلی رئیس سازمان صمت استان قزوین ، خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی قزوین ،مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و جمعی از مدیران اقتصادی استان ،مرکز نوآوری گیربکس در یک واحد تولیدی شهر صنعتی البرز افتتاح و به بهره برداری رسید.

هشت شرکت دانش بنیان با حضور ۱۰۰ مهندس و پژوهشگر در این مرکز نوآوری وابسته به شرکت قطعه سازی نیرومحرکه به فعالیت می پردازند.

برای تجهیز این مرکز ۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

این مرکز در زمینه طراحی انواع گیربکس های خودرو، آسانسور، کرکره های برقی، گلخانه و سایر موارد فعالیت می کند.

مدیر پروژه نوآوری کارخانه نیرومحرکه در این مراسم گفت:با ایجاد این مرکز می توانیم شبکه مارکت و فروش گیربکس با گردش یک میلیون دلار در سال به ازای هر پژوهشگر فعال در این مکان را فعال کنیم.

ابوالفضل حمزه ای اظهار داشت: فقط سالانه پنج هزار میلیارد تومان واردات گیربکس اسانسور و صنعتی داریم اما با ایجاد و توسعه چنین مراکزی نیاز کشور به گیربکس ها را تامین کرده و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کنیم.

وی افزود: با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه های صنعتی امیر و کبیر و شریف و مراکز علمی متعدد همکاری خواهیم داشت.

ستاری همچنین از محل پیشنهادی کارخانه نوآوری قزوین در مرکز ثابت فنی و حرفه ای البرز و کارخانه دانش بنیان زر نخ تهران بازدید کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.571174621582
Query time: 2.8481631278992